Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/__seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Turcja - Oferty Last Minute Turcja - Oferty Last Minute

Oferty Last Minute

co to jest, gdzie i jak kupić

Turcja

24 kwietnia, 2015

Tureckie kurorty co roku przyciągają ogromną ilość osób spragnionych słońca, bajkowych widoków i lazurowej wody. Wśród bardzo wielu regionów Turcji Egejskiej oraz Riwiery Tureckiej najpopularniejszymi kurortami są jednak bez wątpienia: Bodrum, Marmaris, Antalya, Belek, Side oraz Alanya.

Jaki kurort wybrać i kiedy jechać?

Miłośnicy pięknej pogody i słonecznych kąpieli na urlop do Turcji powinni się wybrać w miesiącach od kwietnia do czerwca lub od września do października. Lipiec oraz sierpień to okres upałów, kiedy trzeba się zmierzyć z tłumem turystów podróżujących w sezonie.

Bodrum

Bodrum

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych w Turcji Egejskiej jest słoneczne Bodrum. To raj dla osób pragnących spędzać dnie na plażowaniu, uprawianiu sportów wodnych oraz amatorów nocnej zabawy do białego rana. Piaszczyste, choć dosyć wąskie plaże, sprzyjają wypoczynkowi.

Często odwiedzanym regionem na wybrzeżu Morza Egejskiego jest także Marmaris, słynące z bajkowego widoku i bogatego życia nocnego. Miłośnicy słonecznych kąpieli znajdą tutaj piaszczyste plaże, jednak zazwyczaj są one bardzo wąskie. Miasto Marmaris tętni życiem, a spacer przy malowniczym i luksusowym porcie jachtowym dostarczy chwili relaksu. Jednym z symboli miasta jest górujący nad nim zamek wzniesiony w czasach Sulejmana Wspaniałego.

Osoby pragnące wybrać się na Riwierę Turecką moc atrakcji znajdą zaś w kurorcie Antalya. Na zachodzie oraz wschodzie miasta Antalya rozciągają się wspaniałe rozległe plaże pokryte piaskiem. Nad portem jachtowym góruje cytadela Kaleici, gdzie znajduje się wiele restauracji oferujących lokalne przysmaki. Do najważniejszych zabytków zaliczyć należy: Żłobiony Minaret z XIII w. oraz klasztor Wirujących Derwiszy.

Przepiękne, piaszczyste i bardzo szerokie plaże zlokalizowane są także w regionie Belek nad Morzem Śródziemnym. To idealny kurort dla miłośników sportów wodnych np. windsurfingu czy nurkowania. W każdą sobotę wybrać się zaś można na tradycyjny wielki bazar i spróbować lokalnych przysmaków.

Alanya

Alanya

Osoby pragnące zwiedzić śródziemnomorski kurort Alanya również zaznają mocy wrażeń. Plaże w regionie są piaszczyste i rozległe, a jedną z najładniejszych jest słynna plaża Kleopatry. Do najpopularniejszych zabytków zalicza się: Zamek Kalesi, Stocznie Seldżuckie oraz Czerwoną Wieżę.

Kolejnym często odwiedzanym regionem jest Side (Riwiera Turecka), kuszące rozległymi piaszczystymi plażami, błękitną wodą oraz dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Do największych atrakcji zalicza się tutaj świątynię Ateny i Apollina, zlokalizowaną nad brzegiem morza oraz antyczny teatr.

Sporo informacji o Turcji, ciekawostek, opisów miejsc wartych odwiedzenia można poczytać na turcjawsandalach.pl

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*