Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/__seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Tunezja - Oferty Last Minute Tunezja - Oferty Last Minute

Oferty Last Minute

co to jest, gdzie i jak kupić

Tunezja

7 stycznia, 2015

Jeżeli pragniesz spędzić niezapomniany urlop w państwie o bogatym dorobku kulturalnym, poleżeć w blasku słońca na gorącej i piaszczystej plaży, czy aktywnie wypocząć, Tunezja to miejsce, gdzie możesz przeżyć magiczne, bajkowe wczasy.

Tunezja

Tunezja

Republika Tunezji to kraj, który na przestrzeni dziejów znalazł się pod panowaniem wielu innych narodów, dlatego dzisiaj to afrykańskie państwo jest tak zróżnicowane kulturowo i unikatowe. Zachwyca swoją oryginalnością, magią barw i zapachów. Największy wpływ na kształtowanie się tunezyjskiej kultury mieli Fenicjanie, Rzymianie, Żydzi, Chrześcijanie, Arabowie i Francuzi. W ostatnich wiekach państwo uległo jednak znacznym wpływom islamu, oraz kultury Europy Zachodniej. Podczas pobytu w Tunezji warto pamiętać, aby podczas świętego miesiąca – ramadanu – nie spożywać pokarmów, unikać picia napojów, oraz palenia papierosów na ulicach, gdyż w tym okresie mieszkańcy Tunezji przestrzegają postu. Zalecane jest także, aby kobiety nie chodziły zbyt skąpo ubrane w pobliżu bazarów, meczetów, oraz w miejscach rzadko odwiedzanych przez turystów.

Tunezja to państwo, które posiada wiele zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to m.in. : Medyna – znajdująca się w stolicy Tunezji, czyli Tunisie; Kartagina (więcej na Imperiumromanum.edu.pl)- stanowiąca przedmieścia Tunisu, znajduje się tam stanowisko archeologiczne; Amfiteatr w Al.-Dżem; Park Narodowy w Aszkal; miasto punickie Karkanna z nekropolą; Medina w Sussie; Kariuan, oraz Dugga. Tunezja stanowi więc raj dla miłośników historii.

Przebywając w tym magicznym kraju warto również zobaczyć tofet, który w czasach starożytnych stanowił miejsce składania ofiar z ludzi, a w szczególności z dzieci. W ten sposób chciano przebłagać Boga Baala Hammona, oraz jego żonę Tanit. Jeżeli interesujesz się historią, chcesz spędzić parę cudownych chwil w egzotycznym klimacie, wylegując się na piaszczystej tunezyjskiej plaży, już dziś szukaj interesujących Cię ofert podróży.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*