Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/__seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Hiszpania - Oferty Last Minute Hiszpania - Oferty Last Minute

Oferty Last Minute

co to jest, gdzie i jak kupić

Hiszpania

27 marca, 2015

Hiszpania kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, ciepłą, krystalicznie czystą wodą i relaksem. Tutaj także znajdują się najpopularniejsze miejsca wypoczynkowe w całej Europie, które rok rocznie odwiedzane są przez miliony turystów. Hiszpania posiada niezwykle długą linię brzegową, co sprawia, że posiada naprawdę wiele wartych polecenia plaż, czy to piaszczystych, skalistych lub kamienistych, a co za tym idzie kurortów pełnych słońca i luksusu, w których można zapomnieć o wszystkich problemach.

Wybrzeże Hiszpanii

Wybrzeże Hiszpanii

Do najbardziej popularnych regionów turystycznych niewątpliwie zalicza się Costa del Sol. To miejsce niesamowite, które rozciąga się od Giblartaru aż po przylądek Cabo de Gata, czyli aż na długość 300 kilometrów wzdłuż wybrzeża. Plażę są tutaj zarówno piaszczyste, jak i skaliste czy kamieniste, a widoki pozostające na długo w pamięci. Jednym z najbardziej urzekających miejscowości jest niewątpliwie Estepona, której plaża zapiera dech w piersiach.

Ciekawym regionem, idealnym do wypoczynku, jest także Costa Blanca ulokowany w Walencji. Rozciąga się ona na około 244 kilometry. Tutejsze plaże także potrafią zachwycić, a zwłaszcza widoki. Ogromne skały wchodzą tu pięknie do morza, a ustronne zatoczki i piękne piaszczyste plaże pozwalają zapomnieć o bożym świecie.

Callela

Callela

W Katalonii także znajduje się popularny region turystycznym, jakim jest Costa Brava. Rozciąga się on na długość 200 kilometrów i jest tłumnie odwiedzany przez turystów. Na wypoczynek najlepiej wybrać plaże mniej oblegane, takie jak Playa d’Aro czy Callela, które dodatkowo są piaszczyste. Costa Brava bowiem słynie ze skalistych plaż, a także rozbudowanej bazy gastronomicznej oraz noclegowej.

Przepiękne plaże można znaleźć także w rejonie Costa del Azahar, który rozciąga się na długość 300 kilometrów. Mniej tutaj turystów i w związku z tym więcej przestrzeni, same plaże bowiem są tu najbardziej rozległe w całym kraju. Widoki zaś równie malownicze.

W sezonie letnim w Hiszpanii jest naprawdę gorąco (sprwadź pogodę). Już w czerwcu średnia temperatura to około 28 stopni na południu kraju i na wschodnim wybrzeżu, zaś w lipcu czy sierpniu sięga nawet do 45 stopni.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*