Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/__seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Bułgaria - Oferty Last Minute Bułgaria - Oferty Last Minute

Oferty Last Minute

co to jest, gdzie i jak kupić

Bułgaria

30 lipca, 2013

bulgaria-balotaBułgaria leży na południu Europy, w środkowej części półwyspu Bałkańskiego i graniczy z takimi państwami jak: Rumunia, Serbia, Macedonia, Turcja, oraz Grecja. Naturalną granicę Bułgarii z Rumunią stanowi rzeka Dunaj, natomiast wschodnią granicą jest Morze Czarne.

To kraj słoneczny, z licznymi plażami, na których możesz się zrelaksować i poopalać. Jeżeli natomiast wolisz aktywny wypoczynek idealną dla Ciebie opcją będą górskie wspinaczki. Jedne z najczęściej odwiedzanych przez turystów gór to Rodopy, znajdują się tam jedne z łatwiejszych szlaków turystycznych. Warto też wybrać się na wycieczkę do parków narodowych Pirin i Riła. Piękne krajobrazy, które się tam roztaczają będziesz pamiętał przez długie lata.

Jeżeli jesteś zwolennikiem biernego wypoczynku wybierz się do Słonecznego Brzegu. To miejsce chętnie odwiedzane przez rzesze turystów, zwane Las Vegas Europy Wschodniej. Piękne, piaszczyste plaże zapewniają wspaniałe chwile relaksu każdemu turyście. W okolicy znajduje się przepiękne stare miasto Nessebar, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spędzając wczasy w Słonecznym Brzegu warto też zwiedzić Burgas. To miasto położone nad trzema jeziorami , znajduje się tu pomnik Adama Mickiewicza. Jeżeli chcesz wypocząć idealną dla Ciebie miejscowością będą także Złote Piaski. To położony nad Morzem Czarnym kurort, gdzie w pobliżu plaży usytuowany jest park. W Złotych Piaskach znajdziesz też kompleksy balneologiczne, gdzie zażyjesz kąpieli w termalnych basenach. Bardzo piękną miejscowością wypoczynkową jest także Rwda, zlokalizowana również na wybrzeżu Morza Czarnego. Znajdują się tu niewielkie zatoczki z przepięknymi plażami.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*